Порушники встановили промислову лінію, обладнання для сушіння тютюну та пакування. Цех працював в закритому режимі, а його виробничі потужності дозволяли виготовляти понад 50 000 пачок цигарок на добу.
В рамках проведення комплексних заходів з детінізації ринку підакцизної продукції, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань та Головного слідчого управління Нацполіції знешкодили діяльність підпільного тютюнового цеху в Черкаській області. Кілька мешканців регіону облаштували виробництво на території колишньої військової частини. В одному з приміщень встановили промислову лінію, обладнання для сушіння тютюну та пакування.
Виробничі потужності підпільного цеху дозволяли виготовляти понад 50 000 пачок цигарок на добу. Для маскування споживання виробництвом значної кількості електроенергії та безперебійної роботи промислової лінії на визначену потужність підприємство було облаштоване дизельною підстанцією. Також ділки встановили по периметру території камери відеонагляду.
Готову продукцію збували під виглядом вітчизняних та іноземних тютюнових виробників через мережу гуртової та роздрібної торгівлі в Черкаській, Київській та Вінницькій областях.
2 січня правоохоронці ліквідували діяльність підпільного цеху та вилучили промислову лінію для виробництва цигарок, сушильне обладнання, 150 000 пачок цигарок, тару для пакування. Загальна сума вилученого сягає 20 мільйонів гривень.
Кримінальне провадження розслідується за статтями 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.
Заходи з документування та викриття проводилися спільно з працівниками Управління контролю за підакцизними товарами ДПС України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.
Проводяться подальші заходи зі збору доказової бази для притягнення організаторів та учасників підпільного бізнесу до відповідальності.
Нагадаємо, раніше правоохоронці повідомили про підозру службовцям Чернівецької митниці за пропуск контрабанди електронних цигарок на понад 40 000 000 гривень.